top of page

Svarbus tarptautinis įvertinimas Akmenės šilumos ūkio projektui

E energija grupės įmonė Akmenės energija buvo apdovanota Euroheat&Power organizacijos, vertinančios privačių ir valstybinių bendrovių bei bendruomenių įtaką energetikos sektoriuje bei nuveiktus darbus efektyviai ir saugiai gaminant bei tiekiant energiją. Tokiu būdu buvo tarptautiniu mastu pažymėta 10 metų Akmenės rajono šilumos ūkį modernizuojančios E energija grupės bendrovės, UAB „Akmenės energija“ kompetencija, bei įvertinti po modernizacijos pasiekti puikūs šilumos ūkio efektyvumo rodikliai.

Tai, kad patekome į geriausiai kategorijoje įvertintų penketuką, tarp aukščiausius vertinimus pelniusių Skandinavijos miestų ir tai, kad E energija grupės šilumos tiekimo įmonė buvo apdovanota garbės raštu už centralizuoto šilumos tiekimo sistemos modernizavimo sprendimus ir per veiklos dešimtmetį pasiektus rezultatus – puiki paskata mums siekti dar daugiau. Manau įvertinti buvome už tai, kad atlikę su Akmenės savivaldybe sutartas investicijas, pašalinome didžiulius nuostolius, įtakojančius senos šilumos ūkio infrastruktūros trūkumus bei sukūrėme tvirtą pagrindą šilumos kainai gyventojams mažėti.


Euroheat&Power organizacija šiemet vertino ypač gausų būrį pareiškėjų. Akmenės energija, tarp 27 paraiškas teikusių miestų privačių bei valstybinių energijos gamybos srityje veikiančių bendrovių, teikė paraišką kategorijoje „Centralizuoto šilumos tiekimo schemos modernizavimas“. Apdovanojimų tikslas – pripažinti skirtingose šalyse miestuose ir bendruomenėse veikiančių energetikos bendrovių pasiekimus, kurie lyderiauja centralizuotoje šilumos tiekimo sferoje švarios ir tvarios energijos tiekimo sprendimais. Tai taip pat puiki proga pasidalinti idėjomis ir sprendimais skatinančiais populiarinti centralizuotą energijos tiekimą, kaip efektyvų bendruomenėms naudingą ir saugų aplinkai apsirūpinimo energija būdą.


„Europos Sąjunga skatina ir pripažįsta modernų centralizuotą šilumos ir šalčio tiekimą svarbiu užtikrinant gyventojų komfortą ir apsaugant aplinką bei mažinant energijos importo poreikį. Tokie projektai kaip Centralizuoto šilumos tiekimo modernizacijos programa Akmenės rajone demonstruoja kaip centralizuoto šilumos tiekimo schema suteikia bendruomenėms galimybes efektyviai pasinaudoti atsinaujinančiais energijos ištekliais bei optimaliai kontroliuoti emisijas“, įvertinus Akmenės energijos paraišką sakė Sabine Froning, Euroheat& Power Vykdančioji direktorė.


Kai teikėme paraišką, minėjome, kad kitas mūsų žingsnis – atsinaujinančių energijos gamybos išteklių panaudojimas šilumai gaminti, tačiau šiai dienai jau galim pasidžiaugti, kad ir šis etapas jau eina į pabaigą – Akmenėje baigiam naujos biokuro katilinės statybą. Naujam šildymo sezonui Naujosios Akmenės bendruomenei iki 70% šilumos galėsime gaminti iš biokuro, žinoma mažės kaina, aplinkos tarša bei importuojamų vėl rudenį ženkliai pabrangsiančių gamtinių dujų panaudojimas.


Aukščiausius apdovanojimus pelnė bendrovės ir bendruomenės, kurios energijos gamybos cikle panaudoja visas priemones – sukuria efektyvią, resursus tausojančią energijos gamybos ir tiekimo infrastruktūrą, panaudoja atsinaujinančius energijos išteklius bei antrines žaliavas, t. y. sukuria ciklą, kuriame bendruomenė apsirūpina energija maksimaliai tausodama aplinką ir įgyvendama tvarius sprendimus miestų bendruomenių patogiam gyvenimui dabar ir ateityje. Tai pavyzdys ir iššūkis tiek mūsų grupei, tiek visai centralizuoto šilumos tiekimo ateičiai Lietuvoje.

2011-06-28


bottom of page