top of page

Dėl mokėjimų lengvatų sunkumus patiriantiems gyventojams

Bendrovė gerai supranta gyventojų nerimą, kad koronaviruso pandemija ir šalyje įvestas karantinas gali laikinai atsiliepti šeimos pajamoms. Todėl Bendrovė yra pasirengusi padėti kuo gali gyventojams, patiriantiems sunkumus.Pirma, ką nedvejodama padarė Bendrovė – vartotojams, pateikusiems prašymą*, sustabdė delspinigių skaičiavimą nuo 2020 m. kovo 1 d. iki karantino pabaigos.


Pasibaigus karantinui, Bendrovė taip pat stengsis ieškoti bendrų sprendimo būdų su gyventojais, kurie iki karantino laiku atsiskaitė už paslaugas, bet karantino metu susidūrė su sudėtinga finansine būkle. Tokius pajamų netekusius gyventojus kviesime tartis dėl individualaus mokėjimų grafiko sudarymo taip pat nesikreipsime į teismą dėl priverstinio skolų išieškojimo.


Tačiau svarbu pažymėti, kad kiekvieną pajamų netekusį klientą Bendrovė vertins individualiai, todėl dėl mokėjimo išdėstymo kviesime kreiptis tik tuos asmenis, kuriems pagalba iš tiesų reikalinga. Tai netekę darbo, išėję neapmokamų atostogų žmonės, taip pat tie, kuriems dėl karantino paskelbta prastova, negali užsiimti individualia veikla ir dėl to negauna pajamų.


Lengvatos nėra taikomos automatiškai, o joms pritaikyti reikalingi dokumentai, įrodantys darbo ar didžiosios dalies pajamų netekimą. Mokėjimų išskaidymai ar atidėjimai galimi tik mokėjimams už karantino laikotarpiu suvartotą šilumą ar karštą vandenį.


Norėdami palengvinti naštą darbą praradusiems gyventojams, tikimės ir jų sąmoningumo. Pažymėtina, kad valstybės licencijuojamai veiklai - šilumos ir karšto vandens tiekimui - vykdyti būtinos lėšos gaunamos tik iš vartotojų, o juk laikotarpiu, kai asmeninei higienai skiriamas keliskart didesnis dėmesys, nepertraukiamas aprūpinimas karštu vandeniu ir šiluma ypatingai svarbus uždavinys.


Veikdami reguliuojamoje rinkoje šilumos tiekėjai neturi galimybės užsidirbti iš kitos veiklos ar karšto vandens pardavimo, todėl šilumos tiekimas – skirtingai nei tradicinis verslas – negali kaupti finansinių rezervų sunkmečiui. Bendrovė, norėdama padengti atsiradusį lėšų stygių dėl nesurenkamų įmokų, bus priversta skolintis iš bankų, tačiau palūkanas galiausiai padengia mokūs gyventojai, o tai nėra sąžininga jų atžvilgiu.

Gyventojai, kurie gali pretenduoti į sąskaitos išskaidymą dalimis dėl šalyje įvesto karantino:

  • Karantino metu neteko darbo ir pagrindinių pajamų

  • Karantino metu išėjo neapmokamų atostogų

  • Gyventojai, kuriems karantino metu paskelbta prastova

  • Karantino metu negali vykdyti individualios veiklos ir negauna pajamų

  • Iki karantino neturėjo pradelstų mokėjimų už paslaugas

* Laisvos formos prašymas turi būti pasirašytas elektroniniu parašu ir pateiktas elektroniniu paštu: info@akmenesenergija.lt, pasibaigus karantinui, prašymus bus galima pateikti UAB „Akmenės energija“ patalpose, adresu: Nepriklausomybės al. 1A, Naujoji Akmenė.

bottom of page